2 września – 70–lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Malczycach

Swoje 70 – lecie obchodziła 2 września Ochotnicza Straż Pożarna w Malczycach. Święto zgromadziło wiele pokoleń strażaków, ich rodzin i przyjaciół. W ramach obchodów odbyła się msza święta oraz złożono kwiaty pod figurą Świętego  Floriana przy Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Ważnym wydarzeniem tego dnia było również odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej przy miejscowej remizie.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na stadionie sportowym w Malczycach, gdzie odbyło się nadanie i poświęcenie proporca  Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, ufundowanym przez Malczyckie Usługi Komunalne Sp. z o.o. Wręczono również odznaczenia państwowe i resortowe, medale oraz tytuł Zasłużony dla Malczyc i gminy Malczyce. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków. Strażacy otrzymali prezenty, w tym ogromnie ważny dla lokalnej społeczności, podarowany przez sołectwo Malczyce –  defibrylator. Obchodom towarzyszył koncert orkiestry dętej z Kobierzyc, pokaz sprzętu ratownictwa drogowego i wodnego oraz wieża wspinaczkowa.

To wspaniałe rocznicowe święto było okazją do integracji, podziękowania strażakom za ich trud w codziennej pracy i pokazania młodszym pokoleniom jak ważną misją jest Ochotnicza Straż Pożarna.

Zdjęcia zamieszczono dzięki uprzejmości Ekspresu Miejskiego. Więcej zdjęć na stronie:

http://sroda.express-miejski.pl/galeria/12379,strazacy-z-malczyc-swietowali-swoje-70-lecie